Рецептите на баба – наградата отива в Трявна

0
45

Рецептите на баба - наградата отива в Трявна14-ГОДИШНА ХУДОЖНИЧКА ОТ ТРЯВНА СПЕЧЕЛИ КОНКУРСА „РЕЦЕПТИТЕ НА БАБА”
Малките таланти ще бъдат наградени на 11 април в Двореца на децата в София

14-годишната художничка Даниела Ганчева от красивия възрожденски град Трявна спечели шестото поред издание на Националния конкурс за детски рисунки „Рецептите на баба”. Нейната творба бе предпочетена от авторитетното жури, което имаше трудната задача да разгледа и оцени рисунките на стотици деца от всички области на България и от чужбина. Талантливото момиче е възпитаничка на Център за социална интеграция и рехабилитация в Трявна.
Рисунката на Даниела става официален плакат на Националния кулинарен фестивал „Пъстра трапеза на гости на моя град” за 2014 г. и ще обиколи цялата страна заедно с пътуванията на фестивала.
„Вкусният” конкурс, организиран от Асоциация за развитие на изкуствата и занаятите-7 в партньорство с Националния дворец на децата, е част от календара за извънкласни дейности на МОН.
Именитият наш художник Греди Асса бе част от журито, което в продължение на няколко часа разгледа и оцени всички пристигнали рисунки и определи победителите и в трите възрастови групи (имената на победителите – по-долу).
Сред творците, които присъстваха на журирането, бяха още художникът Иван Русев, носител на наградата „Пазител на традициите”2013, младата художничка Ивона Василева, номинирана за престижния приз през 2013 г., рекламният специалист Жюстин Томс, журналистката от радио „България” на БНР Албена Безовска, Мариета Недкова, носител на „Пазител на традициите”2011, Виктория Йосифова от „Любословие.бг”, Веселка Илиева, преподавател в Националното училище по художествено и приложно изкуство, Марица Пашмакова – учител, Тодор Борисов и Пеньо Иванов, председател на А.Р.И.З.-7.

Тържествената церемония по награждаването на победителите ще бъде на 11 април 2014г. от 11:00 часа в Националния дворец на децата.

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА НА КУЛИНАРНА ТЕМАТИКА „РЕЦЕПТИТЕ НА БАБА”2014
ПОБЕДИТЕЛИТЕ

Първа възрастова група:
1. Ивета Сапунова, 5 г., гр. Бургас
2. Мариела Радева, 6 г., гр. Сунгурларе
3. Иван Чергоянов, 2 г. 7 м., гр. Стара Загора
4. Лора Ангелова, 6 г., гр. София
5. Стефани Петрова, 6 г., гр. Търговище
6. Валентина Матеева, 6 г., гр.Плевен
7. Петра Петрова, 7 г., с. Стража, община Търговище
8. Рангел Йорданов, 6 г., гр. Пловдив
9. София Скила, 7 г., гр. Стара Загора
10. Радостина Върбанова, 6 г., гр. Банкя
11. Никол Маринова, 7 г., гр. Плевен
12. Христина Хътова, 6 г., гр. Сунгурларе
13. Полина Иванова, 7 г., гр. Добрич
14. Димитър Николов, 7 г., гр. Бургас
15. Виктория Димитрова, 5 г., гр. Търговище

Втора възрастова група
1. Преслава Кожухарова, 10 г., гр. Свищов
2. Йоанна Петрова, 10 г., гр. Търговище
3. Ясен Пенчев, 10 г., гр. Габрово
4. Свилена Иванова, 10 г., гр. Търговище-Батик
5. Виктория Димитрова, 8 г., гр. Търговище
6. Антония Апостолова, 9 г., гр. Бургас
7. Русана Тончева, 10 г., гр. Бургас
8. Елин Ахмедова, 9 г., с. Дянково, община Разград
9. Карина Димова, 9 г., гр. Търговище
10. Александра Божанова, 10 г., гр. Полски Тръмбеш
11. Надежда Чалъкова, 10 г., гр. Търговище
12. Мария Атанасова, 8 г., гр. Сливен

Трета възрастова група
1. Димана Стойчева, 12 г, гр. Търговище-Батик
2. Шин Пин Дрин, 12 г, гр. София
3. Хакан Бейсимов, 12 г., гр. Опака, област Търговище
4. Мария Георгиева, 13 г., гр. София
5. Виктория Кунева, 12 г., гр. Болград, Украйна
6. Габриела Караджова, 12 г., гр. Хасково
7. Виктория Дончева, 14 г., с. Извор
8. Радослава Маринова, 11 г., гр. Добрич
9. Дора Авджийска, 10 г., гр. София
10. Александра Котева, 12 г., гр. София
11. Теодора Калчева, 12 г., гр. Сливен
12. Елвира Ганева, 12 г., гр. София
13. Никол Манолова, 12 г., гр. София

- Advertisement -

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.