БНТ ще излъчи всичките 31 мача от Евро 2012 на живо: по БНТ1, БНТ2 и в Интернет

- реклама -

БНТ ще излъчи всичките 31 мача от Евро 2012 на живо: по БНТ1, БНТ2 и в ИнтернетБНТ ще излъчи всичките 31 мача от Евро 2012 на живо: по БНТ1, БНТ2 и в Интернет

Мачовете от финалите на европейското първенство по футбол УЕФА „Евро-2012” от 8 юни до 1 юли се завръщат в БНТ за първи път след 2004 година и 2 години след предаванията на „Мондиал-2010”, които постигнаха рекордно високи рейтинги. Всичките 31 срещи за първи път ще бъдат показани на живо – 27 по БНТ1, 4 /от едновременните мачове в третия кръг на груповата фаза/ – по БНТ2 и целият комплект от двубои – в новата спортна интернет- страница на медията.
През първата фаза телевизията праща коментатори на стадионите на осем ключови сблъсъка от 24-те групови мача: Полша-Гърция, Холандия-Дания, Германия-Португалия, Испания-Италия, Франция-Англия, Холандия-Германия, Португалия-Холандия и Англия-Украйна. Четвъртфиналите, полуфиналите и финалът вече ще се покрият изцяло от мястото на събитието.

ВОЛЕЙБОЛЪТ ЩЕ СЕ ИЗЛЪЧВА ПО БНТ2 И БНТ СВЯТ

Част от волейболните квалификации на мъжкия ни национален отбор за Олимпиадата в Лондон и част от мачовете на България в Световната лига съвпадат по време с двубоите от „Евро 2012”. Затова волейболът временно се мести в програмата на БНТ 2 и по БНТ Свят. Там ще могат да се гледат срещите от квалификационния олимпийски турнир на 8, 9 и 10 юни от 20:30 ч. Изискванията на УЕФА са ясни и телевизията няма право нито да спира, нито да накъсва футбола заради други състезания.

За тези, които все пак нямат достъп до БНТ Свят и БНТ2, програми, които медията предоставя безплатно на разпространителските мрежи – по кабел или сателит, БНТ1 ще излъчи на запис мачовете на волейболния отбор на България на 8, 9 и10 юни с Пакистан, Франция и Египет от 0:30 ч.

Подробности за новата интернет страница, водещите на студийната програма и първите гости на 8 юни ще научите в началото на другата седмица.

Програма на мачовете, които ще бъдат излъчени от БНТ:

Петък 8 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Полша – Гърция, пряко от Варшава, Полша
– 21:35 – 23:35 – БНТ1 – Русия – Чехия, пряко от Вроцлав, Полша

– 02:05-03:55 – БНТ1 – Полша – Гърция (повторение)
– 04:00-05:50 – БНТ1 – Русия – Чехия (повторение)

Събота 9 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Холандия – Дания, пряко от Харков, Украйна
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Германия – Португалия, пряко от Лвов, Украйна

– 02:05-03:55 – БНТ1 – Холандия – Дания (повторение)
– 04:00-05:50 – БНТ1 – Германия – Португалия (повторение)

Неделя 10 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Испания – Италия, пряко от Гданск, Полша
– 21:35 – 23:35 – БНТ1 – Република Ирландия – Хърватия, пряко от Познан, Полша

– 02:05-03:55 – БНТ1 – Испания – Италия (повторение)
– 04:00-05:50 – БНТ1 – Република Ирландия – Хърватия (повторение)

Понеделник 11 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Франция – Англия, пряко от Донецк, Украйна
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Украйна – Швеция, пряко от Киев, Украйна

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Франция – Англия (повторение)
– 03:00-04:50 – БНТ1 – Украйна – Швеция (повторение)

Вторник 12 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Гърция – Чехия, пряко от Вроцлав, Полша
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Полша – Русия, пряко от Варшава, Полша

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Гърция – Чехия (повторение)
– 03:00-04:50 – БНТ1 – Полша – Русия (повторение)

Сряда 13 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Дания Португалия, пряко от Лвов, Украйна
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Холандия – Германия, пряко от Харков, Украйна

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Дания – Португалия (повторение)
– 03:00-04:50 – БНТ1 – Холандия – Германия (повторение)

Четвъртък 14 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Италия – Хърватия, пряко от Познан, Полша
– 21:35-23:35 – Испания – Република Ирландия, пряко от Гданск, Полша

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Италия – Хърватия (повторение)
– 03:00-04:50 – БНТ1 – Испания – Република Ирландия (повторение)

Петър 15 юни
– 18:50-20:50 – БНТ1 – Украйна – Франция, пряко от Донецк, Украйна
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Швеция – Англия, пряко от Киев, Украйна
– 01:05-02:55 – БНТ1 – Украйна – Франция (повторение)

Събота 16 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Гърция – Русия, пряко от Варшава, Полша
– 21:35-23:35 – БНТ2 – Чехия – Полша, пряко от Вроцлав, Полша

– 02:05-03:55 – БНТ1 – Чехия – Полша (повторение)
– 04:00-05:50 – БНТ1 – Гърция – Русия (повторение)

Неделя 17 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Португалия – Холандия, пряко от Харков, Украйна
– 21:35-23:35 – БНТ2 – Дания – Германия, Лвов, Украйна

– 02:05-03:55 – БНТ1 – Дания Германия (повторение)
– 04:00-5:50 – БНТ1 – Португалия – Холандия (повторение)

Понеделни 18 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Хърватия – Испания, пряко от Гданск, Полша
– 21:35-23:35 – БНТ2 – Италия – Република Ирландия, пряко от Познан, Полша

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Италия – Република Ирландия (повторение)
– 03:00-04:50 – БНТ1 – Хърватия – Испания (повторение)

Вторник 19 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Англия – Украйна, пряко от Донецк, Украйна
– 21:35-23:35 – БНТ2 – Швеция- Франция, пряко от Киев, Украйна

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Швеция – Франция (повторение)
– 03:00-04:50 – БНТ1 – Англия – Украйна (повторение)

Четвъртък 21 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Първи четвъртфинал, пряко предаване от Варшава, Полша

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Първи четвъртфинал (повторение)

Петък 22 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Втори четвъртфинал, пряко от Гданск, Полша

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Втори четвъртфинал (повторение)

Събота, 23 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Трети четвъртфинал, пряко от Донецк, Украйна

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Трети четвъртфинал (повторение)

Неделя 24 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Четвърти полуфинал, пряко от Киев Украйна

– 01:05-02:55 – БНТ1 – Четвърти четвъртфинал (повторение)

Сряда 27 юни
– 21:35-23:35 – БНТ1 – Първи полуфинал – пряко от Донецк, Украйна

– 01:35-03:20 – БНТ1- Първи полуфинал (повторение)

Четвъртък 28 юни
– 21:35-23:35 – Втори полуфинал, пряко от Варшава, Полша

– 01:05-02:55 – Втори полуфинал (повторение)

Неделя 1 юли
– 21:35-23:50 – Финал, пряко от Киев, Украйна

– 02:35-04:25 – Финал (повторение)

- реклама -
- реклама -
- реклама -
- реклама -

Галерия Аросита представя / AROSITA Gallery presents Борис Колев /  Boris Kolev

24. 09. 2020 – 08. 10. 2020 НОВИ ГРАДСКИ ЛЕГЕНДИ И МИТОВЕ /  NEW URBAN LEGEND AND MYTHS              Основно влияние за създаването на тази изложба...

Милена Цанева – „Броеница. Из гънките на паметта“ (откъс)

Излезе от печат книгата на проф. д-р Милена Цанева „Броеница. Из гънките на паметта“, пъстра и неизбродима галерия от спомени, ценен дар за любознателния...

Топ 10 на книжарници „Сиела“ за 14-20.09.2020

  Крадецът на праскови, Автор: Емилиян Станев, Издателство: Сиела https://ciela.com/kradetsat-na-praskovi-emiliyan-stanev.html   Менгеле - Ангелът на смъртта, Автор: Дейвид Маруел, Издателство: Сиела https://ciela.com/mengele-angelat-na-smartta.html   Дневникът на един дръндьо -...

Дубравка Угрешич – „Американски речник“ (откъс)

 REFUGEE – Откъде сте? – пита ме млад фламандски фотограф, опитвайки се с въпроса си да смекчи напрегнатото ми лице. – От Загреб – отговарям. – А...

Балкански лидер е финалист за Строителните Оскари 2020

Президентът на Северна Македония връчи първото отличие за NASTEL BUSINESS CENTER Една от най-успешните строителни компании на Балканите е финалист за престижния конкурс за Луксозно...

Арман Бабикян: Протестът изхвърли Борисов зад Околовръстното шосе

„Протестът постигна много неща. Трудно си даваме сметка за това, но България със сигурност не изглежда по същия начин, по който преди...